Kosmisks ceļojums

19. jūlijā Maļinovas pagastā tika rīkots izzinošs un pamācošs pasākums ar neparastu nosaukumu “Kosmisks ceļojums”. Kad bērni atnāca, viņi nevarēja sagaidīt pasākuma sākumu. “Ceļojuma” laikā bērniem bija jāveic dažādus intelektuālus uzdevumus,piemēram, jāatmin krustvārdu mīklu, jāpiedalās sporta aktivitātēs, piem., uz ātrumu pāriet “dziļus krāterus, kurus pēc sevis atstāja lieli meteorīti”. Jau pats pirmais pārbaudījums lika vecākiem bērniem atcerēties dabaszinības stundas un mēģināt atsaukt atmiņā stundas, kad stāstīja kā izskatās mūsu Saules sistēma un salikt visas planētas pareizās orbītās, bet mazie uzzināja cik Saules sistēmā ir planētu, kā tie izskatās un kur “dzīvo”. Pēdējais uzdevums prasīja no bērniem veiklumu, jo bija jāpārvar “kosmisku zirnekļtīklu” un neaizskart “meteorītus”, kuri varēja “uzsprāgst jebkurā brīdī”. Pats galvenais pasākuma uzdevums bija atšifrēt “kosmisku pirātu” vēstuli un uzzināt, kur atrodas “pirātu dārgumi”. Šifra atslēgu bērni saņēma pēc katra veiksmīgi veikta uzdevuma.

Arī visā pasākuma laikā bērni par katru veiksmīgi izpildītu uzdevumu saņēma konfektes un krāja tas, jo tam,kurš sakrās visvairāk konfekšu bija paredzēta speciālā dāvana, tāpēc katra konkursā bērni piedalījās ar aizrautību, cenšoties precīzāk un ātrāk  par visiem izpildīt uzdevumu.

Protams, beigās bērni atšifrēja vēstuli un atrada “zem pašas spilgtas zvaigznes” (tāds bija vēstules atšifrētais teksts) pilnu kasti ar saldumiem, kurai bērni bija bezgalīgi priecīgi.

Pēc pasākuma bērni atzinās, ka viņi ne tikai paēda daudz saldumu, bet arī uzzināja kaut ko jaunu par Visumu un par mūsu planētu. Pasākumu sagatavoja brīvprātīgā Anastasija Vasiļjeva.