Lāčplēša dienas aktivitātes Maļinovas jauniešu centrā

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.Šogad ar fiziskām aktivitātēm un kino  skatīšanos tā tika atzīmēta arī Maļinovas jauniešu centrā.

Pusdienlaikā jauniešiem jaunsardzes paraugdemonstrējumus rādīja mūsu pašu brīvprātīgais jaunietis Dmitrijs Jackevičs, kurš aktīvi darbojas jaunsardzē. Jauniešiem tika mācīts, kā pareizi vajag nostāties, soļot parādē. Tika iemācīti dažādi noteikumi, piemēram,  kad tiek dota  komanda „brīvi”, rokas jāliek aizmugurē tā, lai labā roka būtu augšā. Tas tāpēc, lai sasveicinoties ar komandieri, roka nebūtu nosvīdusi. Ja rokā kas jātur, piemēram, planšete,  tad to tur  kreisajā rokā gar sānu, labā roka jāliek aizmugurē.

Kad tika apgūtas  ierindas mācības iemaņas, jaunieši un bērni tika sadalīti divās komandās, lai pārvarētu šķēršļu joslu, kurā tika noskaidrota dalībnieku  veiklība, precizitāte un spēks.

Kad fiziskās aktivitātes tika izpildītas, jaunieši un bērni devās uz saieta namu, kur viņiem  bija iespēja noskatīties filmu par godu Latvijas simtgadei “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Pēc jaukās filmiņas, visi patriotiski noskaņojušies, devāmies uz lāpu gājienu Daugavpilī, kurā gājām kopā ar Daugavpils novada jaunatni.

Paldies visiem bērniem un  jauniešiem par dalību Lāčplēsa dienas pasākumos Maļinovā un lāpu gājienā!